MENU

WIFI

Asi bych se měl zmínit jak sem připojen k internetu.
Samozřejmě, že ze začátku jsem byl připojen přes modem od teleprasáků, ale co se týče kvality je to pomalý a platí se od minuty a nakonec dost drahý. ADSL bylo hodně drahý a přitom stejně nic moc. Ale mam v okolí firmy, které nabízejí internet přes WIFI. Z toho jedna má dost divný tarify, velký zřizovací poplatek a WIFI zařízení stejně patří firmě. Za to druhá firma má běžné tarify, žádný zřizovací poplatek, a když si člověk zařízení koupí, anténu vyrobí a vše nastaví sám, tak už platí jen paušální poplatek. Akorát se člověk musí upsat na 2 roky.

WiFi je v podstatě normální síť s některými specifiky. Vše o této síti je už na internetu takže já se tedy nemusím rozepisovat a přidám jen 1 můj oblíbený odkaz, kde jsou návody na antény, doporučení na zařízení a vše co zajímá běžného uživatele atd.., i když dneska už tam nejsou aktuální informace, základy pořád platí. Simandl.
Další zajímavé stránky najdete ve vyhledávači pod heslem "WIFI".

S WIFI byli problémy a poskytovatel to ani jinak neřešil. Nenabídli mě slevu ani jinou možnost připojení a navíc i potom co přiznali, že chyba není u mě, tak se mě snažili balamutit a ani nechtěli vrátit peníze, za které jsem si předplatil službu, která už dávno nefungovala. Nakonec mě vrátili aspoň část peněz, ale i tak jsem zaplatil za období, kdy už jsem měl internet zrušen ;-( .
Dneska jsem opět u telefonní linky tentokrát ADSL, a protože mám i veřejnou IP adresu, tak jsem celkem spokojen. Jen kdyby ta linka nebyla tak hrozně asymetrická :-( .

Další počítačové články:

Jak zálohovat
VDSL internet a modem Comtrend VR-3026e
Compal FL90 + GNU/Linux
Operační systém GNU/Linux
Souborový systém Btrfs
Raspberry PI
TouchBooku v praxi
Banana PI R1
Jak použit SSD disk a TRIM
Počítač s deskou MSI B85-G43 a procesorem Intel Xeon E3 1226

Kontakt

Pozdrav, dotaz nebo žádost o konzultaci pošlete na můj email:mail@josefjebavy.cz
Flattr thisOvěřit CSS!