MENU

Jaký mail a web hosting vybrat

Sice se vetšinou pohybuji na serverech, ale když výjimečně uvažuji od koho by se měl zvolit web a mail hosting, i já si kladu nelehkou otázku: Který je ten nejlepší?

Průběžně jsem se setkal s různými hostingy počínaje free hostingy jako bylo wz.cz a sweb. Postupně jak se zvyšovali nároky, tak se zvyšovaly i možnosti a kvalita nabízených služeb. Některé hostigy často zanikaly jak jim ujížděl vlak a nové průběžně opět vznikly.

motherboard.jpg

Hostingy

Obecně vzato se pod názvem web hosting skrývá více služeb. A to tyto:

K mail hostingu bývá dneska i zvykem webové rozhraní. Správa DNS záznamů bývá taktéž uživatelsky přístupná přes webové rozhraní. Data na web hosting se obvykle nahrávají pomocí protokolu FTP.

V letech 2010-2014 byl hodně populární wedos. Na tu dobu měl dobré web rozhraní s možností upravovat kde co a i DNS záznamy nastavit dle libosti. Navíc nabízí zajímavou službu wedos disk.

Zajímavou nabídku nabízí i Savana, která web hostingy provozuje na vyhrazených VPS a umožňuje i menší úpravy konfigurace . Navíc umožňuje i SSH přistup.

Jednou z firem, která se trochu znovu zrodila je světhostingu, který nyní po zmodernizovaní nabízených služeb, nabízí web hosting na vyhrazených VPS.

Firem, které nabízejí webhosting je však mnohem více, ostatně se jedná o nejběžnější službu...

Požadavky

Standardními nástroji v oblasti web aplikací je PHP a MySQL databáze. Tento požadavek splňují všechny placené hostingy. Potřeba jsou i různá rozšíření do PHP (knihovny), ale i to je již dneska standart.

Mnohem užší výběr pak mají ti, kteří pro své projekty používají něco jiného než výše zmíněné mainstreemové technologie. Ti kteří vyvíjí webové aplikace v Javě nebo Pythonu, nemají příliš na výběr pří výběru hostingu. Často se musí spokojit s tím co je nebo si hosting radši řeší sami. I díky tomu je PHP a MySQL nejrozšířenější mezi vývojáři a zpětně nejběžnější požadovaná a tím pádem i nabízená služba ...
Komplexnější projekty například i enterprise řešení se pak řeší individuálně často právě v Jave EE nebo Pythonu.

Výkon

Ačkoli reklamy často lákají nabídkami na neomezené a nejrychlejší hostingy, není tomu většinou tak. Ani hosting s SSD diskem není zárukou velkého výkonu. Je potřeba si uvědomit, že všechny levnější hostingy jsou sdílené, a aby tam mohlo běžet paralelně tolik webů za malou cenu, tak je přiškrcen jak web server tak databáze. Konfigurace serveru je proto stěžejní a málo kdy se zákazník dostane k podrobnějším informacím, naštěstí se to postupně mění.
Optimálně nakonfigurovaný server může výkonu pomoci a naopak špatně nakonfigurovaný může aplikaci zabít. V případě Apache a PHP se to pozná brzo, ale v případě databáze to někdy může trvat. V jednom případě jsem se dokonce setkal s tím, že vyhodnocení náročného SQL dotazu umíralo úplně...
Konkrétní úzká hrdla parametrů konfigurace však musí zjistit sám vývojář analýzou a testováním reálné aplikace.

Volba

Pro malý web je více méně jedno u které firmy laik webhosting pořídí. V dlouhodobém horizontu a hlavně pokud web má větší než minimální nároky a vývojář rád vyvíjí efektivně a s projekt se má i na dále posouvat je často dobrou volbou vlastní server, postačuje i virtuální.

ISPconfig

Ukázka webového rozhraní pro správu vlastního serveru s web a mail hostingem.

Závěr

Nezapomeňte správně používat Internet. Jak správně psát emaily, aby jste nepodporovaly SPAM?

Další články o programování:

HTTPS: zabezpečený web a přesměrování
No SQL databáze Mongo DB
Linux a MS SQL server
Jak provést zátěžový test webové aplikace
Digispark - Programujete mikrokontrolér Atmel ATtiny pomocí Arduino IDE
Jak programovat ARM procesory pomocí Arduino IDE
Wireless low power Arduino
How to make wireless low power Arduino
Zobrazení map na webové stránce
Vývoj bezdrátových zařízení s IQRF
Prestashop - programování eshopů
Programovaní pro mobilní telefon
Comparison IQRF vs Wireless Arduino
ESP8266 IoT přichází
WiFi čidlo teploty
Roulette
Jak vybrat web hosting
Lokalizace aplikací v jazyce Python

Kontakt

Pozdrav, dotaz nebo žádost o konzultaci pošlete na můj email:mail@josefjebavy.cz
Flattr thisOvěřit CSS!