MENU

Upgrade zastřihovače vousů a vlasů WAHL StylePro 09639

21. Července 2017

Nač vyhazovat věci, když se dají opravit. Ano vyhodit a koupit nové je jednodušší a podpoří to spotřební ekonomiku, ale dlouhodobě je to neudržitelné.

Jak už jsem uvedl v dřívějším článku, kde je i popis strojku WAHL StylePro 09639 a způsob rozebraní , strojek by se dal vylepšit. A protože se ve mě kloubí jak zodpovědnost tak odborné znalosti, přistoupit jsem ke kompletnímu vylepšení elektroniky, konkrétně zdroje energie.

Elektroniku strojku jsem hodně zjednodušil. Použit je pouze vypínač, který slouží k zapnutí motoru. Vývody baterie jsou vyvedeny na vnější konektor, na který sloužil pro připojení zdroje na nabíjení. Původní kabel jsem použil, protože je na něm konektor pasující ke strojku. Zdroj z kabelu jsem odstřihl a připojit na kabel standardní destičku s obvodem pro dobíjení Li-Ion/Li-Pol baterií. Dobíjecí obvod je napájen 5V a na destičce je k tomuto účelu mini USB konektor. Po připojení takto upraveného kabelu se pak baterie v upraveném strojku dobíjí.

Strojek po všech úpravách má více výkonu, dlouhou výdrž a bezproblémové a přehledné dobíjení. Současně jsem vyřešil i problém s britskou zástrčkovou, protože po úpravě se holící strojek dobíjí z USB :-)

Jako další ekologické zefektivnění bylo, že Li-Pol baterii, kterou jsem použil do strojku je z vyhozené elektronické cigarety.

Rozebrání a úprava strojku:
upgrade holícího strojku WAHL StylePro

Instalace Li-pol baterie:
upgrade holícího strojku WAHL StylePro

Dobíjení holícího strojku:
upgrade holícího strojku WAHL StylePro

Po těchto vylepšujících úpravách strojek slouží dál. Díky tomu se nekonala žádná další ekologická zátěž planety.

Video s úpravami a použití strojku:

Další zajímavé články s elektronikou:

Wireless low power Arduino
Zdroj do auta pro mobilní telefon Neo FreeRunner
Elektronky
Speciální USB redukce se zdrojem pro Neo FreeRunner
Rozborka holícího strojku Philips QC 5040
Stavba zesilovače
Zesilovač LUXMAN L-410

Kontakt

Pozdrav, dotaz nebo žádost o konzultaci pošlete na můj email:mail@josefjebavy.cz
Flattr thisOvěřit CSS!