Upgrade zastřihovače vousů a vlasů WAHL StylePro 09639

21. července 2017

Nač vyhazovat věci, když se dají opravit. Ano vyhodit a koupit nové je jednodušší a podpoří to spotřební ekonomiku, ale dlouhodobě je to neudržitelné.

Jak už jsem uvedl v dřívějším článku, kde je i popis strojku WAHL StylePro 09639 a způsob rozebraní , strojek by se dal vylepšit. A protože se ve mě kloubí jak zodpovědnost tak odborné znalosti, přistoupit jsem ke kompletnímu vylepšení elektroniky, konkrétně zdroje energie.

Elektroniku strojku jsem hodně zjednodušil. Použit je pouze vypínač, který slouží k zapnutí motoru. Vývody baterie jsou vyvedeny na vnější konektor, na který sloužil pro připojení zdroje na nabíjení. Původní kabel jsem použil, protože je na něm konektor pasující ke strojku. Zdroj z kabelu jsem odstřihl a připojit na kabel standardní destičku s obvodem pro dobíjení Li-Ion/Li-Pol baterií. Dobíjecí obvod je napájen 5V a na destičce je k tomuto účelu mini USB konektor. Po připojení takto upraveného kabelu se pak baterie v upraveném strojku dobíjí.

Strojek po všech úpravách má více výkonu, dlouhou výdrž a bezproblémové a přehledné dobíjení. Současně jsem vyřešil i problém s britskou zástrčkovou, protože po úpravě se holící strojek dobíjí z USB :-)

Jako další ekologické zefektivnění bylo, že Li-Pol baterii, kterou jsem použil do strojku je z vyhozené elektronické cigarety.

Rozebrání a úprava strojku:
upgrade holícího strojku WAHL StylePro

Instalace Li-pol baterie:
upgrade holícího strojku WAHL StylePro

Dobíjení holícího strojku:
upgrade holícího strojku WAHL StylePro

Po těchto vylepšujících úpravách strojek slouží dál. Díky tomu se nekonala žádná další ekologická zátěž planety.

Video s úpravami a použití strojku: