MENU

Holící strojek na vlasy Philips QC 5040

Holící strojek Philips QC 5040

Díky tomu, že jsem napsal o rozborce holícího strojku Philips 5000 series, tak sem dostal rozbitý holící strojek Philips QC 5040. Vzhledově se podobá předchozímu, hlavní rozdíl je v tom, že na baterii. Strojek je starý, a tak se již neprodává, ale hádal byl, že pod jiným označením se dá koupit víceméně stejný. Dle internetu se prodával například za 799 Kč. Část, která provádí zástřih vlasů, je stejná a tudíž zaměnitelná s tou na druhém strojku.

Holící strojek Philips QC 5040

Po pokusech o rozebraní sem i tento strojek nakonec rozebral. Při prvních pokusech to vypadá, že má dvojitý obal, ale vlastně je to jen přídavná vrstva. A principiálně se rozdělává úplně stejně a stejně tak je i nevodotěsný. Jak je vidět z obrázku, tak špína se dostala dovnitř, naštěstí motorek zatím nezrezavěl. Princip strojku, je úplně stejný jako u strojku Philips 5000 series.

Holící strojek Philips QC 5040 rozebraný

Spotřebič opět neobsahuje v podstatě žádnou elektroniku. Kromě vypínače a motorku, obsahuje plošný spoj, na kterém je pár pasivních součástek a LEDka, která signalizuje nabíjení baterie. Poslední součástkou je samozřejmě dobíjecí baterie. Jak je vidět typ NiCd, typ který stále žije. Tento typ baterek má vlastnosti, kvůli kterým má stále smysl je použít na místo moderních typů baterií. Dá se odhadovat, že ani v zástrčce není žádná elektronika a tak pravděpodobně baterka není nijak inteligentně a tím pádem šetrně nabíjena.

Holící strojek Philips QC 5040

Další problém byl zlomený kabel, běžná to závada u všech dnešních zařízení, ale naštěstí i jednoduše opravitelná.

Holící strojek Philips QC 5040

Po provedení oprav a kompletním vyčištění holící stojek opět začal fungovat.

Nesprávnější ekologická cesta, která je jediná 100% čistá, je opravování spotřebičů a jejich další používání! Protože likvidace starého a výroba nového je jen další ekologická zátěž!

Další zajímavé články s elektronikou:

Wireless low power Arduino
Zdroj do auta pro mobilní telefon Neo FreeRunner
Elektronky
Speciální USB redukce se zdrojem pro Neo FreeRunner
Rozborka holícího strojku Philips QC 5040
Stavba zesilovače
Zesilovač LUXMAN L-410

Kontakt

Pozdrav, dotaz nebo žádost o konzultaci pošlete na můj email:mail@josefjebavy.cz
Flattr thisOvěřit CSS!