MENU

LUXMAN L-410

15. Května 2015

Luxman L-410 je Hi-Fi stereo zesilovač Japonské firmy LUX Corporation. Zesilovač byl vyráběn v letech 1983-1985. Jedná se o špičkový zesilovač, který i dnes poskytuje vysokou kvalitu reprodukce zvuku. Jeho parametry a kvalita zvuku jsou tak výborné, že ti co toto zařízení znali s ním dodnes srovnávají nové výrobky.

Luxman L-410 je tranzistorový zesilovač o výkonu 2x75W. Koncová stupeň zesilovače je realizován párovanými tranzistory, které pracuji blízko hranice svých možností. Po zvýšení napětí v rozvodné síti se této hranici přiblížili ještě více. A protože i součástky stárnou, stane se, že zesilovač odejde a potřebuje opravu a renovaci.

Zesilovač má pomocí relé připojované/odpojované výstupy, takže pří zapnutí zesilovače se neobjevuje nepříjemné práskání v reproduktorech. Zahřívaní zesilovače a tím připravení do provozního stavu signalizuje kontrolka. Otočné knoflíky jsou realizované jemnými potenciometry. Krasný čistý a moderní dizajn předního panelu je nadčasový a tak zesilovač plní stálé výborně i funkci dekorativní.
V Evropě bylo tohoto zesilovače a jeho variací prodáno cca kusů 100.000, ale i přes jeho úspěšnost se jedná o HI-FI raritu.

Několik vstupů umožňuje připojit různá zařízeními, mezi kterými se přepíná: rádio tuner, gramofon, kazetový přehrávač. Zesilovač má 4 výstupní konektory CIN, ke kterým se v různých kombinacích dají připojit reprobedny.

Luxman L-430 s výkonem 2x90W se od modelu Luxman L-410 liší pouze minimálně. Zjednodušeně se dá říci, že zesilovač Luxman L-430 má navíc připájeny další páry tranzistorů. Výkon zesilovače Luxman L-430 je 2x105W.

Verze L-430 se od L-410 liší pouze ve výkonu, který je dosažen zvýšením počtu koncových zesilovacích tranzistorů. amplifier Luxman L-410

Celkový pohled na zesilovač Luxman L-410: amplifier Luxman L-410
Pohled zezadu na vstupy a výstupy: amplifier Luxman L-410-2.jpg
Otevřený zesilovač a pohled zespodu a desku plošných spojů a koncové tranzistory: amplifier Luxman L-410 board
Pohled vrchu dovnitř zesilovače na součástky: amplifier Luxman L-410 electronic

Další zajímavé články s elektronikou:

Wireless low power Arduino
Zdroj do auta pro mobilní telefon Neo FreeRunner
Elektronky
Speciální USB redukce se zdrojem pro Neo FreeRunner
Rozborka holícího strojku Philips QC 5040
Stavba zesilovače
Zesilovač LUXMAN L-410

Kontakt

Pozdrav, dotaz nebo žádost o konzultaci pošlete na můj email:mail@josefjebavy.cz
Flattr thisOvěřit CSS!