Bc. Josef Jebavý: IT konzultant, linux, vývoj software, DevOps, IoT

8. března 2007

Zabývám se mnoha rozličnými věcmi ať už pracovně, doma nebo ve volném čase. Živí mě informatika.

Vzdělání

Po absolvování střední školy, kde jsem byl úspěšným řešitelem matematických a fyzikálních olympiád, jsem vystudoval ČVUT FEL obor výpočetní technika, kde jsem nabyl teoretické znalosti z elektroniky, programování, počítačového hardwaru a informatiky obecně.

Schopnosti a zkušenosti

Zabývám se administrací serverů a vývojem softwarových projektů na míru i v kombinaci s elektronikou.
Programuji napříkla v jazycích Java, Python, PHP, SQL a skriptuji v Bash. Kde je třeba rád použiji C++. Oblíbil jsem si také například SQLite, XML, JUnit, DBUS.
Věnuji se zakreslováním dat do OpenStreetMap a tyto mapy také používám v různých formátech v rozličných projektech a zařízeních.
Sítě ať drátové nebo bezdrátové, síťové protokoly ani hardware počítačů mě není cizí.
Nemám problém propojit nízkoúrovňové úlohy s vysokoúrovňovými například spájet hardware, naprogramovat mikrokontrolér v jazyce C a pak zařízení propojit s PC, kde vše zpracovává program v jazyku Java. Takovéto velké projekty s složitou architekturou a si užívám.

Vyvíjím projekty na míru, které slouží k bezdrátovému sběru dat. Jedná se o komplexní projekty s návrhem a výrobou hardwaru, který se následně propojí s PC/serverem, kde se nasbíraná data zpracují a zobrazí.
Instaluji GNU/Linux na desktopy nebo servery.
Nasazuji RaspberryPI jako embedded PC.
Nasazuji zákazníkům hotová opensource rešení a následně je spravuji a upravuji, eshop Prestashop. Graficku však nedělám.
Pro klidný spánek a duševní zdraví používám pouze GNU/Linux. Nezabývám se instalací Windows a problémů a technologií týkajících se výhradně Windows.
Vyvíjím elektronická zařízení.
Díky mým širokým schopnostem dokáží komplexně vyvinout projekty, které kombinují elektroniku, hardware, software a nejmodernější technologie.

Nabídka služeb

Zde je můj profesní web s nabídku služeb.
A zde nabídka konkrétních typický balíčků týkajících se instalace Linuxu a správy serverů.
Chcete-li mít svoje data v bezpečí, vyvinul jsem unikátní řešení pro zálohovaní, které ochrání vaše data i před ransomware.

Volný čas

Sport mě není cizí, navíc pro programátora je nutností! Na sport pohlížím komplexně, proto se věnuji různým sportům: cyklistice, posilování, plavání. O sport se zajímám i odborně, proto se i v této problematice vzdělávám a čtu knihy s odbornou sportovní tematikou. Díky teoretickým znalostem a zkušenostem ze závodní praxe vím, jak správně trénovat, jak se stravovat a jak regenerovat. Nejraději regeneruji v Sauně.

K optimálním výkonům patří i dobrá životospráva: odpočinek, zábava, strava atd. Proto si často vařím výborná jídla, která jsou zdrojem energie pro svaly a mozek. Upravené recepty, které vařím jsem vydal jako PDF kuchařku.

Léta jsem se úspěšně věnoval leteckému modelaření. Postavil jsem mnoho letadel například třímetrového větroně Monarchu. Realizoval jsem i upravená letadla nebo letadla plně vlastní konstrukce, například letadlo Jeseter

Věnoval jsem se železničnímu modelářství. Mám kolejiště a vlakovou soupravu velikosti TT.

Na základní a střední škole jsem na jaře a v létě chodil rybařit. Na ryby jsem jezdil na kole a oblíbil jsem si chytaní na splávek. Tuto metodu jsem výborně ovládl a vyráběl si i vlastní splávky.

Díku mojí výborné manuální zručnosti a technickému umu jsem už jako malý kluk lepil složité papírové modely. Například mechanicky funkční papírový model Tatry 815.

Věnuji se akvaristice. Pěstuji akvarijní rostliny a chovám akvarijní ryby. A úspěšně jsem rostliny i ryby množil. Úspěšně jsem odchovával ryby z rodu labyrintek Čichavce Zlaté.

Pěstuji květiny, hlavně palmy a kaktusy. Také jsem přiměřeně ekologicky zaměřen. Nepiji tvrdý alkohol a nekouřím.

Muzika

Moje oblíbené české kapely jsou:
Kabát, Alkehol, Arakain
cizí:
Korn
a můj oblíbený zpěvák je:
Daniel Landa

Na jiných webech

Na webových portálech se aktivně účastním diskuzí, kde pomáhám zodpovídat dotazy začátečníků. Pro tyto webové portály píši články, většinou pro root.cz. Publikoval jsem i v tištěných periodikách, nejčastěji v časopise Praktika elektronika Amatérské radio. Více informací o mém odborném publikování.

Najdete mě na těchto portálech a sociálních sítích:
josef jebavy tiktok
Tréningový deník závodního cyklisty

Pokud chcete pomoct propagovat můj web můžete na svoji stránku nebo blog umístit tento odkaz:
https://blog.josefjebavy.cz
nebo HTML kód:

<a href="https://blog.josefjebavy.cz" target="_blank" >
Poznámky programátora<br />
<img src="https://blog.josefjebavy.cz/img/logo.png" border="0" alt="Poznámky programátora"/>
</a>

Články na podobné téma

Odběr novinek

Pokud máte zájem dostávat příležitostně na email novinky.
Můžete se vyplněním emailu registrovat k odběru novinek.


+