MENU

Linux admin a vývojář softwaru a elektroniky Bc. Josef Jebavý

Zabývám se mnoha rozličnými věcmi ať už pracovně, doma nebo ve volném čase.

Vzdělání

Po absolvování střední školy, kde jsem byl úspěšným řešitelem matematických a fyzikálních olympiád, jsem vystudoval ČVUT FEL obor výpočetní technika, kde jsem nabyl teoretické znalosti z elektroniky, programování, počítačového hardwaru a informatiky obecně.

Schopnosti a zkušenosti

Zabývám se administrací serverů a vývojem softwarových projektů na míru i v kombinaci s elektronikou.
Programuji hlavně v jazyce Java, Pythonu, PHP, SQL a skriptuji v Bash. Kde je třeba rád použiji C++. Oblíbil jsem si také například SQLite, XML, JUnit, DBUS.
Věnuji se mapování a OpenStreetMapy také používám v různých formátech v rozličných zařízeních.
Sítě ať drátové nebo bezdrátové, síťové protokoly ani hardware počítačů mě není cizí.
Nemám problém propojit nízkoúrovňové úlohy s vysokoúrovňovými např spájet hardware, naprogramovat mikroprocesor v jazyce C a pak zařízení propojit s PC, kde vše zpracovává program v jazyku Java, ba naopak si takové projekty užívám.

Vyvíjím projekty na míru, které slouží k bezdrátové sběru dat. Jedná se o komplexní projekty s návrhem a výrobou hardwaru, který se následně propojí s PC/serverem, kde se nasbíraná data zpracují a zobrazí.
Instaluji GNU/Linux jako desktop nebo server.
Nasazuji RaspberryPI jako embedded PC.
Programuji pro Prestashop, nikoli však grafická témata.
Pro klidný spánek a duševní zdraví používám pouze GNU/Linux. Nezabývám se instalací Windows a problémů a technologií týkajících se výhradně Windows.
Vyvíjím elektronická zařízení.
Díky mým širokým schopnostem dokáží komplexně vyvinout projekty, které kombinují elektroniku, hardware, software a nejmodernější technologie.

Nabídka služeb

Zde je můj profesní web s nabídku služeb.
A zde nabídka konkrétních balíčků pokud jde o instalaci a správu Linux serverů.

Volný čas

Sport mě není cizí navíc pro programátora je nutností. Na sport pohlížím komplexně, proto se věnuji různým sportům: cyklistice, posilování, plavání. O sport se zajímám i odborně, proto se i v této problematice vzdělávám a čtu knihy s odbornou sportovní tematikou. Díky teoretickým znalostem a zkušenostem ze závodní praxe vím jak správně trénovat, jak se stravovat a jak regenerovat. Nejraději regeneruji v Sauně.

K vysokým výkonům patří i dobrá životospráva: odpočinek, zábava ,strava atd. Proto si často vařím výborná jídla, která jsou zdrojem síly pro svaly a mozek.

Léta jsem se úspěšně věnoval leteckému modelaření. Postavil jsem mnoho letadel například třímetrového větroně Monarchu. Realizoval jsem i letadla upravené nebo plně vlastní konstrukce například letadlo Jeseter

Věnoval jsem se železničnímu modelářství. Mám kolejiště a vlakovou soupravu velikosti TT.

Na základní a střední škole jsem na jaře a v létě chodil rybařit. Na ryby jsem jezdil na kole a oblíbil jsem si chytaní na splávek. Tuto metodu jsem výborně ovládl a dělal si i vlastní splávky.

Díku mojí výborné manuální zručnosti a technickému umu jsem už jako malý kluk lepil složité papírové modely. Například mechanicky funkční papírový model Tatry 815.

Věnuji se akvaristice. Pěstuji akvarijní rostliny a chovám akvarijní ryby. A úspěšně jsem rostliny i ryby množil. Úspěšně jsem odchovával ryby z rodu labyrintek Čichavce Zlaté.

Pěstuji květiny, hlavně palmy a kaktusy. Také jsem přiměřeně ekologicky zaměřen. Nepiji tvrdý alkohol a nekouřím.

Muzika

Moje oblíbené české kapely jsou:
Kabát, Alkehol, Arakain
cizí:
Korn
a můj oblíbený zpěvák je:
Daniel Landa

Na jiných webech

Na webových portálech se aktivně účastním diskuzí, kde pomáhám zodpovídat dotazy. Pro tyto webové portály píši články, většinou pro root.cz. Publikoval jsem i v tištěných mediích, více informací o mém odborném publikování.

Najdete mě na těchto portálech a sociálních sítích:

Tréningový deník závodního cyklisty

Pokud chcete pomoct propagovat můj web můžete na svoji stránku nebo blog umístit tento odkaz:
https://blog.josefjebavy.cz
nebo HTML kód:
<a href="https://blog.josefjebavy.cz" target="_blank" >
Poznámky programátora<br />
<img src="https://blog.josefjebavy.cz/img/logo.png" border="0" alt="Poznámky programátora"/> </a>

Poznámky programátora
Poznámky programátora

Kontakt

Pozdrav, dotaz nebo žádost o konzultaci pošlete na můj email:mail@josefjebavy.cz
Flattr thisOvěřit CSS!